Kilka propozycji na dekoracje bożonarodzeniowe

Wianki  to nie tylko igliwie i cynamon, można zrobić je np. z  wełny,  czy popcornu.
Do wianka z popcornu potrzebujemy nitkę,  igłę oraz papierowy talerzyk. 
W papierowym talerzyku wycinamy środek, na nitkę nawlekamy popcorn. Robimy sznury popcornowe po 50 cm długości. Następnie owijamy nimi  talerzyk papierowy z wyciętym środkiem,  pamiętając aby zbyt mocno go nie zabudowywać. W kilku miejscach podklejamy klejem na gorąco aby mocno się trzymały sznury. Po wypełnieniu całego brzegu talerza dekorujemy nasz wianek  szyszkami bombkami oraz igliwiem. 

Z gałązek choinkowych możemy zrobić skrzata . Potrzebujemy nieduży pieniek, mocny drucik, kilka gałązek, czerwoną bombkę czapkę Mikołaja i gotowe. Gałązki układamy od dołu, tak aby igły opadały a  do góry układała się zdrewniała część gałęzi.  Tak metodą schodkową obudowujemy cały pieniek, na koniec zdrewniałe końcówki gałązek nakrywany czapką, przyczepiamy nos i gotowe.
Pod gałązki można zainstalować ledy na baterie w nocy będzie dodatkowy efekt.
Kolejna propozycja to wianek z pomponów, który również ma swój urok, jest miękki, kojarzy się z ciepłem. Wystarczy zrobić kilka pomponów i kłębuszków wełny i efekt gotowy.A to już wianek którego uczymy robić się na warsztatach na które serdecznie zapraszam 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Manualny Mix , Blogger